2014.03.09. és 16. Egyházközségi részközgyűlések

2012-ben - gyülekezetünk felügyelőjének kezdeményezésére - Egyházunk zsinata törvénymódosítással lehetővé tette, hogy olyan egyházközségekben is lehessen részközgyűlési rendszerben megtartani a közgyűlést, amely egy közigazgatási helyen fekszik, de több istentiszteleti hellyel rendelkezik. Ezt követően a tavaly tavaszi közgyűlésünk módosította a Szervezeti és Működési Szabályzatunkat, amelyben ezt a rendszert már be is vezettük. Így idén először nyílt arra lehetősége a csabai, ligeti és hegyi testvéreknek, hogy - megszokott templomukat nem elhagyva - részt vehessenek az egyházközség legmagasabb döntéshozó testületének munkájában.

Március 9-én Rákoscsabán és Rákosligeten, 16-án pedig Rákoshegyen és Rákoskeresztúron tartottuk meg a részközgyűléseket, amelyek napirendjén a 2013-as évről szóló lelkészi és felügyelői jelentés meghallgatása, megvitatása és elfogadása szerepelt. Ebben az új formában idén 84-gyel többen vehettek részt közgyűlésen, mintha azt csak Keresztúron tartottuk volna meg. A gyülekezet presbitériuma és elnöksége bízik abban, hogy ezzel is sikerül a transzparenciát növelni.

A jelentések az Egyházközség rovatban elolvashatóak.