2013.03.24-04.01. Nagyhét

Az egyházi esztendő legjelentősebb időszakát, a Nagyhetet idén is számos, elcsendesedésre, bűnbánatra alkalmat teremtő, de a végső örömre is elvezető szolgálattal ünnepelhettük.

Virágvasárnapi istentiszteleten Keresztúron a gyerekek zöldág-járása után ismét felállítottuk a templom előtt Mindenki Keresztjét.

Hétfőn Keresztúron Máté, kedden Ligeten Márk és szerdán Csabán Lukács evangéliuma alapján olvastuk Jézus szenvedésének történetét, minden alkalommal rövid igemagyarázattal.

Csütörtökön Hegyen úrvacsorával emlékeztünk az Utolsó vacsorára.

Nagypénteken minden templomban csendes (harang- és orgonaszó nélküli) istentiszteletet tartottunk úrvacsoraosztással. Este Keresztúron passió-olvasás volt a következő szereposztással: Jézus - Séllei Zoltán, Evangélista - Herzog Ferenc, Sion leánya - Mirák Katalin, Kajafás - Himes János, Péter - Balás Gyula, Júdás - Szabó Dávid, János - Himes Péter, Főpap - Fodor Zoltán, Pilátus - Sziklai István, Százados - Kovács Áron, 1. szolgálólány - Fodorné Bartók Krisztina, 2. szolgálólány - Zászkaliczky Márta, Álldogáló - Balásné Kondor Csilla, Bal lator - Zászkaliczky András, Jobb lator - Sámel László, Tömeg, katonák - családtagok.

IMG_4277a_resize.jpg

Nagyszombat a hallgatás, a csend napja.

Húsvét vasárnap 5 órakor hajnali istentisztelet volt, amelyet közös reggeli követett.

IMG_4310x_resize.jpg

Majd Húsvét első és másodnapján is úrvacsorás istentisztelet volt minden templomunkban.

A fenti alkalmakról több képet a fotóalbumban lehet megtalálni.

Áldott legyen Urunk, hogy elkészíti számunkra az alkalmakat. Éljünk a lehetőségekkel!