2012.12.16. Másodlelkész-iktatás

Ádvent 3. vasárnapján iktattuk be hivatalába Kovács Áront, akit gyülekezetünk közgyűlése november 25-én másodlelkésszé választott. Az iktatás szolgálatát Győri Gábor esperes végezte, aki igehirdetését Kol 2,1-7 alapján tartotta.

A beiktatott másodlelkész a szószékről életének vezérigéje, Ézs 40,31 alapján hirdette Urunk üzenetét.

Kovács Áront levélben köszöntötte Gáncs Péter és dr. Fabiny Tamás püspök, Kákay István országos irodaigazgató és Jutta Hausmann, a Teológia professzora. A díszközgyűlésen Marschalkó Gyula a lelkészelődök nevében szólt. Köszöntötte a beiktatott lelkészt Győri Gábor a Pesti Egyházmegye, dr. Hajdú Csaba gondnok a keresztúri reformátusok, Herzog Fruzsina a hittanosok és Wrábel Tiborné a hittanórások nevében. Az ifjúság énekkel szolgált. A gyülekezet ajándékát Zászkaliczky Pál felügyelő adta át, a lelkésztársak nevében pedig Nagyné Szeker Éva szólt személyes hangon.

Isten áldását kérjük másodlelkészünk életére és szolgálatára!