2012.05.19. Missziói nap a Déli Egyházkerületben

Gyülekezetünk kis csoportja néhány cinkotai testvérrel kiegészülve közös busszal utaztunk ezen a szombaton Bonyhádra, a Déli Evangélikus Egyházkerület missziói napjára. A nap számos értékes programot ígért résztvevőknek. A helyszín a bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium atlétikai központja volt, ahol az ezernél is több résztvevő kényelmesen elfért.

20120519_1_AHelyszín.JPG

A nap témája ez volt: Küldetésünk Isten családjában. Ehhez kapcsolódott a reggeli áhítat, a főelőadás, a pódiumbeszélgetés, a délutáni szekciók beszélgetései és előadásai. Ezt szimbolizálta a színpadkép is, amelyen sokféle emberből kirajzolódó kereszt volt látható, Jézussal a közepén.

20120519_2_ASzínpad.JPG

Jó volt megélni a közösség élményét ennyi testvérrel, öröm volt találkozni sok régen látott ismerőssel. Lélekemelő volt ekkora közösségben dicsérni az Urat.

20120519_3_ÁhitatAradiGyörgy.JPG

A reggeli áhítatot Aradi György fasori lelkész, a kerület missziói felelőse tartotta

20120519_4_ElőadásFrenyóVLászló.JPG

A délelőtti előadónk dr. Frenyó V. László egyetemi tanár volt