2012.05.13. Jótékonysági koncert templomunkban

Május 13-án délután jótékonysági koncert volt a keresztúri templomunkban. A Laborcz Ferenc Általános Iskola 8. osztályos magántanulója, Dozsák Adrienn gyógykezelésének támogatására szervezte az iskola az alkalmat. A gyülekezet vezetése pedig örömmel állt a kezdeményezés mögé, biztosítottuk a helyszín és hirdettük a programot. Örömteli volt, hogy gyülekezeti tagjaink nyomtak kezembe bankjegyet: Nem tudok eljönni, de dobd be helyettem.

A koncerten fellépett a Laborcz alsós és felsős kórusa, furulyazenekara, egyik tanulója kürttel, a Kalevala Vegyeskar és a 109 éves Tungsram Kodály Zoltán Férfikar. Az alkalom nem csak a célja miatt volt felemelő, de a fellépők komoly kulturális élménnyel is gazdagítottak minket. A koncert végén elénekeltük a Szózatot.

Megható volt látni, ahogy a kisiskolások a zsebpénzükből félrerakott összegeket dobálták a ládába. Bízunk abban, hogy az adományok jelentékeny segítséget tudnak nyújtani az anyagilag is nehéz helyzetben lévő édesanyának.

A koncertről dr. Fenke Ferenc önkormányzati képviselő által írt személyes hangú beszámoló itt olvasható.