Bibliakör – A templom (Zsolt 84,5)

Bibliakör  –  A templom (Zsolt 84,5)

Szeptember 23-án vasárnap a megszokott időben gyűltünk össze Istentiszteletre. Maja néni tartotta a Gyermek Bibliakört, melynek témaköre a „Templom” volt. Tizenkét gyerkőc ülte körül az alagsori asztalt.

Nem volt nehéz az ódon falak között a templom jelentőségéről beszélni. Óvó- védő funkciója mellett az elcsendesedésre legalkalmasabb helyként emlegették a kis hittanosok. Mivel sokszor elfelejtjük, hogy mi magunk is Isten templomai vagyunk, ezért szerettem volna erre emlékeztető tárgyat készíteni a gyerekekkel. Így egy vasalható gyöngyből kirakott templomot gyártottunk, melyre mágnest ragasztva a hűtőn emlékeztet majd mindenkit vasárnap hívogató templomunkra és lelkünk piciny templomára is. (Mladek Maja)